• Ranking fundacji Perspektywy
  • Ranking fundacji Perspektywy 2015 województwo wielkopolskie

Miło nam poinformować, że ZSP2 w Krotoszynie po raz drugi z rzędu został wyróżniony tytułem "Srebrna Szkoła" w rankingu fundacji Perspektywy "Ranking Techników 2015". W tegorocznym zestawieniu zanotowaliśmy awans o 7 miejsc w stosunku do roku porzedniego i zajmujemy 165 pozycję spośród prawie 2 000 sklasyfikowanych techników w Polsce oraz 14 w województwie wielkopolskim. Wśród techników powiatu krotoszyńskiego nie ma w rankingu lepszej szkoły! Dużym sukcesem jest także 4 miejsce w kraju w "Rankingu Egzaminów Zawodowych 2015"dla zawodu technik handlowiec, do którego od nowego roku szkolnego będziemy także prowadzić nabór do klas pierwszych.

Metodologia, czyli jak i co oceniano?

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur oraz egzaminów zawodowych, oraz System Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową. Tytuł "Srebrnej Szkoły", który został przyznany naszej szkole przysługuje wszystkim szkołom, które w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2015 zostały sklasyfikowane na miejscach od 101 do 200.

Ranking jest ważnym instrumentem w badaniu jakości szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jego adresatami są przede wszystkim uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję - wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu.

Dodatkowe informacje

  1. Najlepsze licea i technika 2015
  2. Najlepsze szkoły nagrodzone!
  3. Ranking Techników 2015