• turniej motoryzacyjny

24 kwietnia 2019r. w  gościnnych murach Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie odbył się Finał Powiatowy XXIII edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

Wzięły w nim udział, składające się z trzech osób, drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne powiatu krotoszyńskiego.

Zawody tradycyjnie odbywały się kilkuetapowo. Na początku zawodnicy pisali składający się z kilkudziesięciu pytań test wiedzy ze znajomości przepisów prawa o ruchu drogowym i historii motoryzacji.  Po realizacji pierwszej części turnieju każda z drużyn przystąpiła do zadań praktycznych: udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej ofierze symulowanego wypadku drogowego, przygotowania pojazdu do ruchu oraz jazdy sprawnościowej samochodem osobowym po wyznaczonym torze przeszkód. 

Po rozegraniu wszystkich konkurencji i zsumowaniu wyników pierwsze miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie w składzie: Bartosz Wachowiak, Oskar Kaczmarek, Maciej Parzysz.  Drugie miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie w składzie: Jakub Krawczyk, Sebastian Robak i Dawid Kalak.  Trzecie miejsce zajęli Dawid Swora, Klaudia Walczak i Katarzyna Marszałek z I Liceum Ogólnokształcącego im. H.Kołłątaja w Krotoszynie.
Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat krotoszyński w finale wojewódzkim Turnieju, który zostanie przeprowadzony w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Pile.