• przedszkolaki w zsp2
  • przedszkolaki w zsp2
  • przedszkolaki w zsp2
  • przedszkolaki w zsp2
  • przedszkolaki w zsp2

        W zeszły piątek zawitali w naszej szkole wyjątkowi goście. Przedszkolaki z grupy Kotki, z sąsiadującego z naszą szkołą Przedszkola nr 1, przybyli w wyjątkowo wiosennych nastrojach. Z uśmiechami na twarzach i ogromnym zapałem do pracy dzieci przestąpiły do wykonywania przygotowanych dla nich zadań. Pierwsze zajęcia dotyczyły nauki języka angielskiego. Kociaki, które uczą się już tego języka w przedszkolu, przecudownie poradziły sobie z pokolorowaniem i podpisaniem obrazków przedstawiających warzywa oraz owoce. Przedszkolaki znały poprawne odpowiedzi na każde zadane pytanie i chętnie współpracowały, pomagając sobie nawzajem. W dalszej części zajęć  zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim, poznając nazwy kolorów oraz zabawek. Wykonanie uświetnione zostało prostą choreografią. Wzorowa praca przedszkolaków nagrodzona została małym warzywno – owocowym poczęstunkiem.

Po krótkiej przerwie dzieci przeszły do sali gimnastycznej, gdzie wzięły udział w zajęciach ruchowych. Zabawy było co nie miara. Dzieci wykonały krótką rozgrzewkę, a następnie przystąpiły do realizacji kolejnych zadań fizycznych. Sprawność fizyczna i umiejętność współpracy to dla Kotków nie pierwszyzna. Zadania wykonywane były wzorowo, a uśmiech nie schodził dzieciom z twarzy.

Był to wyjątkowo udany dzień, nie tylko dla naszych małych gości, lecz także dla naszych uczniów, którzy wyśmienicie sprawdzili się w roli opiekunów i nauczycieli.